Posts: 2
Threads: 2
Joined: May 2020
Reputation:
0
Even een vraagje aan de techneuten ik heb een R1200rt uit 2010 wanneer ik mijn contactsleutel omdraai gebeurt er niets. Na 3 of 4 keer met de sleutel het contact aan en uit te hebben gezet werkt alles weer. Ik denk aan de contact schakelaar. Of kan het iets anders zijn? Hoe vervang ik de contact schakelaar?
Ik hoop dat iemand mij een goede tip kan geven thx
Posts: 240
Threads: 10
Joined: Apr 2012
Reputation:
3
Het probleem zal oxidatie van de contacten in de schakelaar zijn. Met een beetje durf is dat te verhelpen door het contactdeel open te maken, de contacten schoon te poetsen en licht in te smeren met zuurvrije vaseline. Dat heeft bij mij al 12 jaar lang gezorgd voor een contactslot zonder problemen.
Ik had het zelfde als dat jij hebt, midden op de snelweg uitvallen van de spanning. De sleutel een paar keer met de sleutel draaien helpt even om die oxidelaag te verbreken. Aan de zijkant van het slot zit een pinnetje dat het contact- en slotdeel met elkaar vergrendeld.