Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tik in voorvork R100 1981
#11
Ik heb een voelbare "tik" in de voorvork als ik staand naast de BMW die op zijn wielen staat, met de voorrem vast de motor met alle kracht duwend en trekkend aan het stuur continu in-en uitveer. De "tik" voel ik op het diepste punt en het hoogste punt. Dus precies op de keerpunten van in- en uitveren en dus niet bij kleinere veeruitslagen.
Ik heb het balhoofd strakker gesteld en de vork opnieuw uitgelijnd maar de tik blijft. Het voelt allemaal aan als of er binnen in de vork wat speling zit. Overigens stuurt en veert de boel prima, zij het dat het balhoofd nu iets te strak staat. Er zitten zware veren van onze sponsor in en dikke olie.
Nog iemand met deze ervaring?
groeten,
Reyer R80 1985 met s-kuipje
Reply
#12
Reactie van bezoeker 'Dick B.', geïmporteerd van het oude forum:

De Remblokken hebben iets ruimte in de klauw, en kunnen iets "vooruit en achteruit" schuiEHPTPven wanneer je met de voorrem aangetrokken de motor heen en weer probeert te bewegen, geeft dit niet de tik ??
Reply
#13
Dick,
ik heb aan de blokken gedacht maar kan het niet vaststellen. Ik zal er nog aandacht aan schenken. Dank.
Groeten,
Reyer R80 1985 met s-kuipje
Reply
#14
Nou, het zijn bij mij de remblokkenblokken. Ik merkte op een gegeven moment dat als ik de rem niet strak had ingetrokken het tikken ook bij kleine verruitslagen gebeurde. Als ik renm weer maximaal introk alleen bij uitersten.
Ik kon bij licht ingetrokken remhandel ook zien dat de schijf verdraaide, een heel klein ietsiepietsie, namelijk de speling van het remblok in de tang.

Nu kan ik het balhoofdlager ook weer iets losser stellen zodat ik niet meer de neiging tot zwabberen heb bij het stapvoets rijden.

Groeten,
Reyer R80 1985 met s-kuipje
Reply
#15
Reactie van bezoeker 'Gerwald', geïmporteerd van het oude forum:

Hoewel er niets mis mee leek te zijn, heb ik toch maar besloten de balhoofdlagers te vervangen. In de vork zelf kon ik namelijk niets vinden.

Et voila... de 'tik' is weg. Klaarblijkelijk zat het toch in de lagers, hoewel er niets voelbaar was (?).

Nu m'n S-kuipje er weer op en hij is er weer klaar voor!


[img]/import/photos/p38209s.jpg[/img]
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)