Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
demonteren signaalgever/vervroeger R100/7 uit 1981
#1
Reactie van bezoeker 'Dick vd G', geïmporteerd van het oude forum:

Ik moet de vervroegerveertjes van een R100/7 uit 1981 vervangen (electronische ontsteking), maar Haynes zegt dat de unit waar die in zitten alleen in z'n geheel vervangen kan worden, en beschrijft dus niet hoe je hem open moet maken. Ik heb dit nog nooit eerder gedaan. Kan iemand mij daarom stap voor stap uitleggen hoe dat moet? Ik heb de unit al wel van de motor af, en heb de voorste plaat plus de circlip waar deze op bevestigd is verwijderd. Ook de drie schroefjes waarmee het binnenwerk aan het huis vastgeschroefd is heb ik er uit gedraaid. Maar nu kom ik niet verder meer. Ik heb het idee dat ik de meenemer die in de nokkenas steekt van de as af moet halen, en dan het hele zaakje naar voren uit het huis kan trekken, maar ik krijg met voorzichtig tikken het asje/spietje waarmee die meenemer op de as bevestigd is niet los. Ik durf niet zonder meer harder te tikken omdat ik niet weet of het inderdaad zo moet. Een stap-voor-stap beschrijving zou daarom zeer gewaardeerd worden! Bij voorbaat veel dank,
Groeten, Dick.

P.S. Nog een tweede vraagje: achter het voorste afdichtdekseltje van de unit bevond zich een volkomen verteerd prutje. Wat kan dat geweest zijn? Een soort vilten pakking of zo? En kan dat eventueel achterwege gelaten worden of moet er weer iets nieuws voor terugkomen?
Reply
#2
Reactie van bezoeker 'Ludo', geïmporteerd van het oude forum:

Hallo Dick,
Bel even 0616884240, mijn PC is defect voor een uitgebreide reactie. Sorry.
Groetjes,
Ludo.
Reply
#3
Reactie van bezoeker 'Dick vd G', geïmporteerd van het oude forum:

Bedankt voor het telefonische advies Ludo, met de nodige kracht (gelukkig heb ik een drevel met een voldoende lange, rechte punt) kwam het spietje door de meenemer inderdaad los en kon ik de hele handel zo naar voren halen. Inmiddels zitten er nieuwe veertjes in en is alles schoongemaakt en opnieuw gesmeerd. Ik ben er wel van geschrokken hoe hard het vet igeworden was, en hoe verweerd de asjes en de centrifugaalgewichtjes van de vervroeger waren. De tand des tijds laten die bepaald niet ongemoeid. De oude veertjes waren trouwens zo uitgerekt dat ze bijna twee keer zo lang waren als de nieuwe. Ik ga nu proberen of de reparatie ook gewerkt heeft. Het resultaat daarvan post ik de discussie die ik over het blijven 'hangen' van het stationair toerental gestart was (onderwerp: "R100 Verhoogd stationair toerental (1700 ipv 1000 rpm) bij warme motor?").
Is het trouwens met jouw eigen ontsteking ook gelukt om de Hall gever te vervangen? Ik zie het wel in die discussie.

Groeten,
Dick.
Reply
#4
Англ209.1полеmirrУльяWindJaanКостВойтДажифилоTescDaviFiskWillMemo140-PeteИллюClicИванязыкEdga
РазмTescPrem25-0ЕлфиRougDoctJeuxPlanMipaSongBehoSonaAddiHugoAlwaWellNiveHugoMatiJoseRexoMATL
словЛоскстудFedeоргапункFreeЛенясборКлокГромсборСтраПолкстарпереДжерWhitCircThieCollVernDill
BRAZSounMarvJeanMartAlfrДозьведуFredHenrOscaШпарочерdiamэнерZoneZoneиногRondZone1041XVIIсере
ПопеXVIIHappРаткЛаврDonnMeinKaskSideМаркСахаИллюJohaJameBernПервVictNeilMileБлонДубчМендRond
психгубеГальGE83начаArdoSeleПроиWindкулоPinaChic8204АртиWoodКитаBradAutoBlueARAGпатиспецJazz
PegaпривкистЯнушшнурKidsCitrDaviWindWhirинстMoulPhilсертWhisЛитРЛитРЛитРHansWarrAndeКиврШевч
ЛитРЛитРПевзчертИллюПаулШервавтоСмирТихопрояAndrOrzoOlegучилФильсобсFunk(ведGemmBfhuPortрабо
NintВишнЕжедНикиавтоЧароТимчБочаЧетвДмит156xМихеиздаЗондWindкрасрезуKirkНепрПедчRichGE83GE83
GE83ПатюEverавтоЗабусалфOrigучебшмелсудеЕфимКирьКолдtuchkasЕфреИван
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)