beste iedereen.
weet iemand in welke van de twee groeven de clip van de carterontluchtingveer moet ? ik vermoed dat het veertje op zijn strakst moet, maar mijn handboek heeft geen duidelijk antwoord.
bij voorbaat hartelijk dank.
Hangt er vanaf welk model het is: Bovenste gleuf voor een 500 of 600, onderste voor een 750.
Als het om een 800, 900 of 1000 gaat zal het waarschijnlijk ook de onderste zijn.
Benodigde veer-voorspanning is blijkbaar afhankelijk van het slagvolume/te verwachten carterdruk.
Met vriendelijke groet,
PeterH
Jij hebt zo te lezen de uitvoering met het pertinax plaatje, die ontluchting maakt het typerende plop plop geluid. Je kan ook ombouwen naar de latere uitvoering met metalen membraan, die plopt niet.
Groeten, Ton
hartelijk dank voor de reactie peter,
deze r80 kwam aanwaaien als een doos oud metaal. via documentatie is goed te vinden dat eerst het ronde klepje dan ringetje-veertje-ringetje-clipje gemonteerd moet. hoe kom ik er achter welk model/slagvolume het is ?
ik vind inderdaad, bovenste voor (50/5, 60/5, 60/6, 75/6 modellen) de onderste positie (75/5, 90/6, 90/S modellen). maar de positie voor R80/7 uit 78 blijft voor mij lastig te argumenteren. Al heb ik ook sterk het vermoede dat de veer op zijn strakst moet.
groet tim
hoi ton, zolang de betrouwbaarheid van de motor niet in het geding komt dit pertinax plaatje ? anders ben ik al heel blij als dit ploppende halfzwaargewicht mij van A naar B wil brengen deze zomer.
groet. tim
Heb zelf een 80/7 blok onder de fiets welk koud wel heel vreemd klonk. Uit het pertinax plaatje was een hoekje gebroken....volgens de boxer toko op de strakste stand zetten....
ook als ik de gegevens van mijn blok vergelijk met andere modellen , dan is de onderste (strakste) groef vrijwel zeker. Klaar.
mijn dank is verpletterend maar geheel ongevaarlijk.
groet tim
8 reacties
PeterH
Ton
timdog
timdog
Ton
Lei_K
timdog